List Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego do organizatorów konferencji „Przywracanie Zapomnianej Historii”

Dodano: 11.06.2019 r.

Z satysfakcją umieszczamy list przesłany przez  Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego skierowany do organizatorów  XVII Konferencji/Seminarium Naukowego: „Przywracanie Zapomnianej Historii. Wyobrażenia o Europie Środkowo-Wschodniej w Anglojęzycznych Podręcznikach Akademickich”, która odbyła się w dniach 8 – 21 czerwca 2019 roku.

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podkreślił:

„Nie ma lepszego sposobu na odkrywanie historii niż praca akademicka prowadzona w wybranej przez Państwa formie: poprawianie wypaczeń, przeoczeń i błędów w podręcznikach akademickich adresowanych do milionów anglojęzycznych studentów na całym świecie. Jest to kluczowe zadanie, gdyż ci studenci wejdą do środowisk opiniotwórczych i będą przekazywać wiedzę o wspólnej naszej tożsamości”.

Dodał również: „Państwa konferencja jest pięknym przykładem pracy organicznej, gdyż strona po stronie dyskutowane są publikacje dotyczące historii Polski i Europy Środkowo-Wschodniej i – co jest bardziej istotne – wskazywane są błędy wymagające korekty. Dzięki Państwa profesjonalizmowi i walorom seminarium, wprowadzane są znaczące zmiany. Nawet najlepiej zorganizowana kampania marketingowa nie będzie miała tak zauważalnego wpływu na świadomość historyczną w perspektywie długoterminowej; wpływu, który Państwa praca niewątpliwie ma”.  

Do pobrania

List Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.pdf